MAURÍCIUS

Maurícius je zelený ostrov v Indickém oceánu, asi 900 kilometrů východně od Madagaskaru. Pod tento stát patří také nedaleký ostrov Rodriguez.

 

Toužíte poznat Maurícius?

Vyplňte nezávaznou poptávku dovolené v exotice. Připravíme pro vás nabídku na klíč!

Zavolejte nám nebo napište!

Základní informace

 • Víza - Pro naše občany nejsou třeba žádná víza.
 • Jazyk - Ve všech hotelech se domluvíte anglicky a francouzsky, případně i německy. 
 • Měna - V hotelech budete platit nejčastěji mauricijskými rupiemi, eury (1 EUR=26 Kč) nebo kartou při check-outu.
 • Zásuvky - Na Mauríciu se používají britské tříkolíkové, většina hotelů má i evropské, raději ale vezměte adaptér.
 • Časový posun - +3/4 hodiny dle období
 • Očkování - Na Mauríciu nepotřebujete žádná speciální očkování oproti ČR, doporučujeme mít pro cesty do exotiky naočkovanou žloutenku A a B.
 • Zdravotní péče - Každý hotel má svého doktora. Zdravotnictví je velmi dobré úrovni, kliniky jsou ve větších městech a v Port Louise. Určitě uzavřete cestovní pojištění.

Nejznámější lokality na Mauríciu

 • Le Morne
  Jedinečná atmosféra na jihovýchodě pod horou Le Morne Brabant, na tomto výběžku najdete nejluxusnější hotely a soukromí.
 • Západní pobřeží
  Především okolí vesničky Flic en Flac nabízí rušnější pláže a kvalitní hotely 5* nebo 4* kategorie.
 • Blue Bay
  Pár minut od letiště se nachází přírodní rezervace Blue Bay, kterou si zamilují především vyznavači šnorchlování. Minimum hotelů zajišťuje autentickou atmosféru.
 • Východní pobřeží
  Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží - Belle Mare dlouhá několik kilometrů, najdete zde perfektní hotely pro děti.
 • Sever
  Skalnatější ale o to autentičtější pláže a mělké laguny obklopují celý severní cíp ostrova. Perfektní lokalita pro cestovatele hledající městečka a večerní zábavu.
 • Jih
  Nádnerná příroda, minimum obydlení a nejluxusnější a nejprivátnější hotely. Doporučujeme pro novomanžele nebo svatby.

JÍDLO

Mauricijská kuchyně je velmi pestrá a především chutná. Převzala chutě z Indie, Číny ale také Evropy. Hlavní roli zde hraje rozličné koření, kari, mořské plody, rýže a nespočet dobrůtek k večeřnímu pození nebo pivu. Velmi oblíbený je také ananas, který se na ostrově hojně pěstuje. V každé restauraci určitě najdete minimálně jeden salát s ananasem nebo dužinou z jeho stromu.

Z pití je samozřejmě nejznámější místní rum, často vás ale mauricijci pohostí také šťávou z cukrové třtiny nebo některým z jejich piv.

maurícius náboženství tradice

NÁBOŽENSTVÍ

Vetšina obyvatel Maurícia se hlásí k hinduismu nebo křesťanství, dále jsou zde menšiny muslimů a dalších náboženství. Všichni zde spolu žijí v souladu a bez konfliktů, často tak uvidíte moto "One island, Many people, All Mauritians". 

Nemusíte se bát žádných omezení co se týče oblékání, doporučujeme ale dodržovat zásady slušného chování. Mauricijci jsou velmi přátelští a očekávají úsměv i nazpět.

Díky mnoha náboženstvím se na ostrově slaví nespočet různých svátků. Pokud budete mít možnost některý zažít, určitě si nenechte tuto příležitost utéct. Oslavy se pojí s barvami, veselím a skvělým jídlem. Počítejte ale, že během státních svátků mohou být zavřené některé atrakce.

mauricius komari ockovani

KOMÁŘI

Maurícius je tropický ostrov a komáři se zde vyskytují. Jejich počet záleží na sezóně, vlhkosti a počasí. Hodně se jich většinou objeví po cyklónech.

Hotely často aplikují speciální postřiky v zahradách a vy se tak nesetkáte ani s jedním komárem. Přesto doporučujeme zakoupit repelenty a večer se chránit. Komáři vám nezpůsobí žádné obtíže, nepřenáší malárii, vir zika ani jiné nemoci. Jejich bodnutí ale často silně zčervená a svědí i několik dní.

SUVENÝRY

Pokud si chcete z Maurícia dovézt nějaký suvenýr, dáme vám několik tipů:

 • mauricijský rum, jak jinak :-) 
 • vanilku, třtinový cukr, koření, čaj
 • vyřezávané sošky doda
 • dřevěný model lodi, diamanty - dražší, ale navěky
mauricius rupie

CENY

Nebudeme vám lhát, Maurícius není levný ostrov. Pokud se budete stravovat v hotelu nebo restauracích, počítejte s cenami jídla od 300 Kč. O něco levněji se najíte na ulici nebo veřejné pláži u stánku, ty ale v některých odlehlejších oblastech vůbec nenajdete. 

Stejně jsou na tom ceny pití. Vodu pořídíte okolo 50 Kč v obchodě, v hotelu ale počítejte se stovkou a více. Pivo stojí klidně 200 Kč, pokud vyjdete mimo resort tak zhruba 100 Kč, v obchodě 50 Kč. Velmi vysoké jsou ceny vína, lahev k večeři tu většinou nepořídíte pod 1000 Kč, pokud půjdete do supermarketu tak okolo 300 Kč.

Vzhledem k výše uvedenému cestovatelé nejčastěji volí hotel s All Inclusive. Ten je na Mauríciu zcela jiný, než jsme zvyklí z Egypta nebo Evropy. Pití i jídlo jsou v maximální kvalitě, součástí jsou večeře v a la carte restauracích. Pokud jedete na výlet, rádi vám připraví balíček nebo piknikový koš s sebou.

BEZPEČNOST

V málokteré zemi na světě jsme se cítili tak bezpečně, jako právě na Mauríciu. Ať už se bavíme o večerních výletech do města, nebo o zdravotní péči. S kapsáři je asi třeba počítat všude.

V hotelu určitě ukládejte cenosti a hotovost do trezoru. Na pláž nenoste zbytečně kamery apod. a nenechávejte je bez dozoru. Všechny pláže jsou veřejné, může tak na ně vstoupit kdokoliv z okolí. 

INTERNET

V mauricijských hotelech není problém s bezplatným pokrytím wifi, v luxusnějších resortech bývá i na pokoji. Rychlost je průměrná a připojení celkem stabilní.

mauricius doprava

DOPRAVA

V první řadě je třeba zmínit, že se na Mauríciu řídí v levo. Bez problémů si zde můžete zapůjčit auto, často klienti využijí i služby řidiče. Ti slouží zároveň jako "průvodci", povypráví vám o ostrově, lidech a zastaví na zajímavých místech které byste sami minuli. Máte tak jedinečnou možnost seznámit se s místními. Na krátké vzdálenosti se vyplatí využít taxi.

Na ostrově je také hustá autobusová síť, pokud se v ní zorientujete, můžete se pohybovat po ostrově i tímto způsobem. Počítejte ale s tím, že vozy nemusí být zrovna komfortní a cesta vám zabere více času.