MALEDIVY ZÁKLADNÍ INFORMACE

Toužíte poznat Maledivy? S námi je to jednoduché. Každému zájemci připravíme nazávaznou nabídku zájezdu na klíč. Stačí vyplnit vyplnit poptávku, zavolat nám nebo napsat email.

Resorty jsou rozmístěné na menších či větších ostrovech, kde zažijete pocit naprostého soukromí a odpoutání od okolního světa. Doporučujeme ubytování v samostatných plážových nebo nadvodních vilách.

 

  • Víza - Pro naše občany nejsou třeba žádná víza ani povolení.
  • Jazyk - Ve všech hotelech se domluvíte anglicky, případně i německy. Oficiálním jazykem je maledivština.
  • Měna - V hotelech budete platit nejčastěji dolary (1 USD=23 Kč) nebo kartou při check-outu.
  • Zásuvky - Na Maledivách se používají britské tříkolíkové, většina hotelů má i evropské, raději ale vezměte adaptér.
  • Časový posun - +3/4 hodiny, nebo dle hotelu.
  • Dovoz - Pozor, na Maledivách platí přísný zákon dovozu vlastního alkoholu, tedy ani z duty free. Vše je dostupné pouze na hotelech, které mají licenci (všechny v naší nabídce).
  • Zdravotní péče - Každý hotel má svého doktora, který je na ostrově 24/7. Kliniky jsou na větších lokálních ostrovech a v Male. Není vyžadováno žádné speciální očkování.

JÍDLO

Maledivská kuchyně je velmi pestrá a především chutná. Převzala chutě z Indie, Číny ale také Evropy. Hlavní roli zde hraje rozličné koření, kari, mořské plody a rýže. Na Maledivách se budete stravovat pouze v resortech, kvalita je velmi dobrá. Každý hotel nabízí alespoň jednu bufetovou nebo a la carte restauraci. Doporučujeme zvolit All inclusive balíček, vzhledem k nemožnosti stravovat se mimo ostrov.

Alkohol je na Maledivách zakázaný, hotely mají ale speciální licenci a vy si tak můžete užít dovolenou bez omezování. Dejte si ale pozor na dovoz vlastního alkoholu, ten je zakázán.

maledivy info

NÁBOŽENSTVÍ

Maledivy jsou islámskou republikou. Muslimské náboženství je v místních občanech velmi silně zakořeněno již od dětství, nesetkáte se zde ale s projevy extremismu. Pokud vyrazíte na obydlené ostrovy nebo do Male, snažte se chovat nevyzívavě. Vstup do mešit nebývá povolen.

Maledivci jsou jinak velmi příjemní a usměvaví lidé. Na resortech nijak vliv jejich kultury nepocítíte (zákaz alkoholu, zahalování, svátky apod.). Je však velmi nevhodné koupání bez plavek.

Doporučujeme výlet na některý z lokálních ostrovů, kde můžete nahlédnout do tradičního života maledivců.

mauricius komari ockovani

KOMÁŘI

Na Maledivách se komáři objevují celoročně, především na ostrovech s bujnější vegetací.

Hotely často aplikují speciální postřiky v zahradách a vy se tak nesetkáte ani s jedním komárem. Přesto doporučujeme zakoupit repelenty a večer se chránit. Komáři vám nezpůsobí žádné obtíže, nepřenáší malárii, vir zika ani jiné nemoci. 

SUVENÝRY

  • dřevěné výrobky, výrobky z kokosů
  • koření

CENY

Vzhledem k tomu, že se budete pohybovat v rámci dovolené pouze v resortu, je třeba počítat s vyššími cenami jak jídla tak případného oblečení nebo léků. 

Ceny jídla se pohybují od 200 Kč, voda zhruba 50 Kč (většina resortů ale nabízí vodu alespoň na pokoji zdarma) a koktejly také od 200 Kč.

BEZPEČNOST

Bezpečnost na Maledivách je na vysoké úrovni. 99% času strávíte na resortu, kde se o vaše bezpečí postará hotelový personál a security. 

Při výletu do Male si dávejte pozor na osobní věci.

V hotelu určitě ukládejte cenosti a hotovost do trezoru. Na pláž nenoste zbytečně kamery apod. a nenechávejte je bez dozoru. 

INTERNET

Na resortech je zajištěn přístup k wifi, bývá vcelku stabilní. Uvědomte si ale, že jste na malém ostrůvku uprostřed oceánu a připojení tak může kolísat či na nějakou dobu vypadnout.

DOPRAVA

Mezi ostrovy se můžete přesouvat třemi způsoby - místní leteckou linkou, hydroplánem nebo člunem. Poslední možnost je nejlevnější. Vždy ale záleží na konkrétním hotelu a jeho vzdálenosti od hlavního letiště v Male.

Hydroplány létají v závislosti na počtu cestujících a počasí.

Mezi jednotlivými resorty není možné se přesouvat (pokud nespadají do stejného řetězce). Vždy je třeba vrátit se do Male a pokračovat odtud. Proto nedoporučujeme kombinaci dvou resortů pro pobyty kratší 14 dní.