MALEDIVY

základní informace

Toužíte poznat Maledivy?

Vyplňte nezávaznou poptávku dovolené v exotice. Připravíme pro vás nabídku na klíč!

Zavolejte nám nebo napište!

Resorty jsou na Maledivách rozmístěné na menších či větších ostrovech, kde zažijete pocit naprostého soukromí a odpoutání od okolního světa. Doporučujeme ubytování v samostatných plážových nebo nadvodních vilách.

 

  • Víza - Pro naše občany nejsou třeba žádná víza ani povolení.
  • Jazyk - Ve všech hotelech se domluvíte anglicky, případně i německy. Oficiálním jazykem je maledivština.
  • Měna - V hotelech budete platit nejčastěji dolary (1 USD=23 Kč) nebo kartou při check-outu.
  • Zásuvky - Na Maledivách se používají britské tříkolíkové, většina hotelů má i evropské, raději ale vezměte adaptér.
  • Časový posun - +3/4 hodiny, nebo dle hotelu.
  • Dovoz - Pozor, na Maledivách platí přísný zákon dovozu vlastního alkoholu, tedy ani z duty free. Vše je dostupné pouze na hotelech, které mají licenci (všechny v naší nabídce).
  • Zdravotní péče - Každý hotel má svého doktora, který je na ostrově 24/7. Kliniky jsou na větších lokálních ostrovech a v Male. Není vyžadováno žádné speciální očkování.

JÍDLO

Maledivská kuchyně je velmi pestrá a především chutná. Převzala chutě z Indie, Číny ale také Evropy. Hlavní roli zde hraje rozličné koření, kari, mořské plody a rýže. Na Maledivách se budete stravovat pouze v resortech, kvalita je velmi dobrá. Každý hotel nabízí alespoň jednu bufetovou nebo a la carte restauraci. Doporučujeme zvolit All inclusive balíček, vzhledem k nemožnosti stravovat se mimo ostrov.

Alkohol je na Maledivách zakázaný, hotely mají ale speciální licenci a vy si tak můžete užít dovolenou bez omezování. Dejte si ale pozor na dovoz vlastního alkoholu, ten je zakázán.

maledivy info

NÁBOŽENSTVÍ

Maledivy jsou islámskou republikou. Muslimské náboženství je v místních občanech velmi silně zakořeněno již od dětství, nesetkáte se zde ale s projevy extremismu. Pokud vyrazíte na obydlené ostrovy nebo do Male, snažte se chovat nevyzívavě. Vstup do mešit nebývá povolen.

Maledivci jsou jinak velmi příjemní a usměvaví lidé. Na resortech nijak vliv jejich kultury nepocítíte (zákaz alkoholu, zahalování, svátky apod.). Je však velmi nevhodné koupání bez plavek.

Doporučujeme výlet na některý z lokálních ostrovů, kde můžete nahlédnout do tradičního života maledivců.

mauricius komari ockovani

KOMÁŘI

Na Maledivách se komáři objevují celoročně, především na ostrovech s bujnější vegetací.

Hotely často aplikují speciální postřiky v zahradách a vy se tak nesetkáte ani s jedním komárem. Přesto doporučujeme zakoupit repelenty a večer se chránit. Komáři vám nezpůsobí žádné obtíže, nepřenáší malárii, vir zika ani jiné nemoci. 

SUVENÝRY

  • dřevěné výrobky, výrobky z kokosů
  • koření

CENY

Vzhledem k tomu, že se budete pohybovat v rámci dovolené pouze v resortu, je třeba počítat s vyššími cenami jak jídla tak případného oblečení nebo léků. 

Ceny jídla se pohybují od 200 Kč, voda zhruba 50 Kč (většina resortů ale nabízí vodu alespoň na pokoji zdarma) a koktejly také od 200 Kč.

BEZPEČNOST

Bezpečnost na Maledivách je na vysoké úrovni. 99% času strávíte na resortu, kde se o vaše bezpečí postará hotelový personál a security. 

Při výletu do Male si dávejte pozor na osobní věci.

V hotelu určitě ukládejte cenosti a hotovost do trezoru. Na pláž nenoste zbytečně kamery apod. a nenechávejte je bez dozoru. 

INTERNET

Na resortech je zajištěn přístup k wifi, bývá vcelku stabilní. Uvědomte si ale, že jste na malém ostrůvku uprostřed oceánu a připojení tak může kolísat či na nějakou dobu vypadnout.

DOPRAVA

Mezi ostrovy se můžete přesouvat třemi způsoby - místní leteckou linkou, hydroplánem nebo člunem. Poslední možnost je nejlevnější. Vždy ale záleží na konkrétním hotelu a jeho vzdálenosti od hlavního letiště v Male.

Hydroplány létají v závislosti na počtu cestujících a počasí.

Mezi jednotlivými resorty není možné se přesouvat (pokud nespadají do stejného řetězce). Vždy je třeba vrátit se do Male a pokračovat odtud. Proto nedoporučujeme kombinaci dvou resortů pro pobyty kratší 14 dní.