Jsou na Maledivách žraloci? Ano a ne!

5465x

Velmi častá obava při cestování do exotických zemí, především těch, co jsou uprostřed ničeho – neboli nekonečného oceánu. Ano, žraloci jsou asi všude. Kdo by neslyšel o žraloku, co sežral českou učitelku v Chorvatsku 🙂 Ale to jsme trošku odbočili…

Jak je to tedy s Maledivami? Žraloci jsou zde samozřejmě také. Ty, co by vám ale ublížili – bílí a černí – na 99% nepotkáte. Zdržují se v neobydlených písečných atolech, kde číhají na svou kořist v podobě ryb a malých želv. Zato ty neškodné, ty uvidíte každý den.

Mělké laguny okolo hotelů si oblíbili malý žraloci, neboli baby sharks. Jsou neškodní, loví drobné rybky a člověka se spíše leknou. Natočit je pod vodou bývá celkem oříšek.

 

 

 

 

 

Potom je ale na Maledivách žralok, kterého každý touží vidět, ale ne všem se to poštěstí. Řeč je o žraloku obrovském – whale shark – který se občas umoudří a vyplave k hladině. Vy s ním potom můžete šnorchlovat. Ale jen do té doby, než si to rozmyslí a opět zmizí v hlubinách oceánu. Nám se podařilo ho na výletě zastihnout v dobré náladě a máme tak několik fotek tohoto 8 metrového krasavce (nebo krásky?).

 

 

 

 

Kde takové obry spatříte? Jedna z nejlepších pozorovacích oblastí je nedaleko hotelu Vilamendhoo.

 

Comments