Cestujte pohodlně: Emirates & Qatar z Prahy

Často se nás ptáte, jaké že to vlastně jsou výhody těch „dražších“ leteckých společností. My využíváme především Qatar Airways a Emirates Airlines a opravdu to není jen proto, že mají větší sedačky nebo letoun A380/Dreamliner. Sepsali jsme vám důvody, proč si připlatit právě za jejich letenky. 

Vše začíná již při zakoupení letenek na vaši dovolenou. Obě společnosti totiž umožňují výběr místa v letadla. Emirates už trošku přitlačili – je třeba zakoupit letenku z vyššího tarifu, tedy dražší. Můžete si ale zabookovat i exitová sedadla nebo u přepážky, která nabízí mnohem více prostoru na nohy. Několikahodinový let se tak hned stává příjemnějším.

Další výhodou je větší hmotnost odbavených zavazadel. U obou společností je to 30 kilo/osoba, bez problému si tak můžete zabalit vše potřebné (i to co na dovolené často ani člověk nepoužije 🙂 ), nebo vzít dva menší kufry. Zdarma se odbavují i golfové bagy, pokud se celkově vejdete do zmíněných 30 kg.

Rychlejší je i odbavení, jelikož můžete využít online check-in z domova a na letišti se postavíte do kraťoučké fronty na drop-off. Tato možnost je dostupná i na pražském letišti. Palubní vstupenky máte již vytištěné a rovnou běžíte na gate. Stále pro vás ale platí povinnost dostavit se k přepážce min. 60 minut před odletem. Na to pozor, opozdilci neletí. Doporučujeme tedy dodržovat standardní 2-3 hodiny předem a raději si dojít ve zbývajícím čase na kávu.

Jakmile nastoupíte do letadla, začíná vaše dovolená all inclusive – samozřejmostí je snídaně/oběd/večeře, podle toho v jakém čase odlétáte. Neomezená je i konzumace nealko nápojů, piva, vína a některých likérů. K dobru musíme přičíst, že vybraná vína nejsou úplně špatná. Často jsou dodavateli vinařství z Jižní Afriky. Namíchejte si tedy bloody mary koktejl nebo střik a odpočívejte. Děti mezitím zabaví bezplatný zábavní systém na obrazovce před nimi. Zahrnuje nespočet filmů, včetně novinek z kin, hudby a her.

Pokud letíte s přestupem, musíme zmínit promyšlenost celého systému na letišti v Dubaji a Doha. Cestující s krátkým časem přestupu (45-60 min) obdrží rovnou na kufr Fast Track značku, aby chlapci přesunující zavazadla z letadla do letadla věděli, že vy jste prioritní pasažér. Ještě se nám nestalo, že by kufr nepřestoupil s námi. A to jsme zažili 20 minutovku v Doha. Stejný postup je s vámi samotnými – po výstupu z letadla stojí okolo mnoho letištních pracovníků, kteří vás nasměrují na další gate. Jsou připraveni na opoždněné spoje a mají nejnovější informace o odletech. Pokud je to opravdu naknap, odvezou vás vozítkem a postarají se, aby vám navazující spoj neuletěl.

Ještě jsme vás nepřesvědčili? Dobře, příště si přečtete, jak to vypadá u Emirates nebo Qatar v business a first třídě.

Komentáře